BMW E28 – jau gana retas egzempliorius Lietuvos keliuose. Šių automobilių mėgėjų gretos vis didėja, todėl vis dažniau šie BMW, kitaip vadinami “rykliais”, prikeliami antram gyvenimui. Šį kartą, visai netikėtai iš tikro, sutikome Dopecars dalyvį Arnoldą Klaipėdoje, todėl turėjome galimybę apžiūrėti bei paklausinėti apie jo puoselėjamą BMW E28.

Prisistatyk, kas esi ir ką veiki gyvenime

Esu Arnoldas Matulis, nuo mažų dienų bendrauju su artimaisiais, draugais gimtąja gestų kalba arba raštu su visais girdinčiaisiais, nes esu kurčias. Gyvenime daug laiko praleidžiu garaže ardydamas, perrinkinėdamas BMW markės automobilius, smėliuoju jų dalis, virinu ir t.t. Dar laisvalaikiu organizuoju Lietuvos kurčiųjų automobilių suvažiavimus, kuriuose dalinamės naujienomis ir patirtimi.

BMW E28 – kaip ir kodėl šis automobilis atsirado tavo rankose? 

Tuo metu ieškojau gero BMW e34, bet nesisekė, tad į auto paiešką įvedžiau gaminimo metų kriterijų „iki 87 m.“ ir pamačiau parduodamą šį e28, kuris pasirodė tvarkingiausias iš visų skelbimuose buvusių tuo metu. Nors į ši modelį nė kart nebuvau atsisėdęs, net nebuvau atkreipęs dėmesį gatvėse, supratau, kad tikrai noriu jį pamatyti ir išbandyti. Nulėkiau iki sutartos pirkimo vietos ir su šiuo E28 nebesiskiriu iki šių dienų.

Ar šis E28 pirmasis BMW atstovas tavo rankose?

BMW fanas esu nuo mažų dienų, nes šią markę vairavo mano tėvai, giminės ir draugai. Man pasisekė kad, didelis BMW fanas esu ne tik aš, bet ir mano žmona bei sūnus. Vairavimo stažas prasidėjo nuo E34, po to sekė E36, E46, E30 BMW modeliai, bet nei vieno taip nepuoselėjau, nesusilaikydavau nuo manevringesnių važiavimų. Tik E28 modelis pakeitė mano požiūrį į vairavimą ir patį automobilį.

Kokie pakeitimai atlikti šiam automobiliui ir ar savo rankom modifikuoji šį BMW?

Taip, kiek įmanoma, visą atlieku pats. Tik įsigijus E28 reikėjo keisti dauguma važiuoklės dalių, priekinius stabdžius. Galinis buferis buvo aprūdijęs, išmetimas vietomis kiaurėjantis. Sutvarkius važiuoklę ir po ilgų paieškų radus kitą buferį, galui buvo pritvirtintas M-kinis spoileris, vietoj buvusio paprasto reduktoriaus pritaikytas blokuotas, atrastas viename iš ardomų E34 modelių. Kurį laiką šis E28 mėgavosi dropu, įstačius perdarytus šiam modeliui priekinius coilius ir pritaikius galiui E60 modelio galinius coilius, bet pats jokio komforto nejaučiau ir atgal buvo sudėta originali važiuoklė. Mano rankose esant, atsirado ir iki tol nebuvę rūko žibintai.

10643438_10202812345649949_1242491820_n-700x464

Ar sunku rasti dalis šiam automobiliui Lietuvoje, kur jas dažniausiai įsigyji?

Tikrai nėra paprasta, tenka ilgai ieškoti ir „gaudyti“ ką tik įkeltus skelbimus, kad tik spėtum rezervuot ir įsigyt geros būklės dalis. Teko pirkt dalis ir iš BMW Krasta auto, ir parsisiųsti iš užsienio, tai dalis šiam modeliui įsigyju visur, kur tik įmanoma.

Ar šis automobilis kasdienis ar tik pramogai?

Drąsiai galiu teigti, kad tai – sezoninis automobilis ir yra skirtas laisvalaikiui. Mano rankose E28 jis dar nematė žiemos ir pasistengsiu, kad nepamatytų.

Smagiausias įvykis nutikęs su šiuo automobiliu?

Man kiekvienas kartas, išvažiuojant šiuo automobiliu į gatves yra smagus. Kiekvieną kartą patiriu teigiamas emocijas ir jų gaunu iš aplinkinių. Man asmeniškai labiausiai vykusi diena su manuoju E28 buvo ta diena, kai vedžiau. Minimaliai papuoštas E28 buvo pagrindinis automobilis svarbią man dieną.

Ar iškeistum savo auto į kokį kitą?

Nebuvo tokių minčių ir jei nieks neatsitiks mano galvai, dar ilgai taip nebus!

Kokie ateities planai? Ar šis auto  bus perduotas tavo ateities kartoms?

Ne per seniausiau įsigijau ratus BBS RS R16 (priekyje 8j, gale – 10j), kuriems reikia atnaujinimo. Jau pradėjau tvarkyti BBS lipą, beliko perdažyti ir pritvirtinti. Na ir pagrindinis tikslas – orinės pakabos paieška. Labai tikiuosi, kad šį automobilį pats vairuosiu iki paskutinės gyvenimo dienos ir po to jį norės vairuoti vaikai ar anūkai.

Padėkos ir palinkėjimai auto kultūros mėgėjams Lietuvoje.

Visų pirmiausia noriu padėkoti savo žmonai Dovilei už pagalbą ardant, perrenkant BMW markės automobilius, už pastangas drauge ieškoti E28 dalis ir visišką palaikymą siekiant užsibrėžtų tikslų. Didelis ačiū tinklalapių www.e28.lt ir www.dopecars.lt forumiečiams už patarimus, išreikštas nuomones ir palaikymą. Dėkoju http://ekirslys.blogspot.com/ už pirmąją atliktą fotosesiją manajam E28.

Dėkojame Arnoldui, už gražų susitikimą bei skanią kavą!

Nuotraukos iš asmeninio albumo, Vik fotoaparato bei http://ekirslys.blogspot.com/